سرویس ها و مقالات

باربری تهران سعادت

چگونه لوازم گرانبها را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

چگونه لوازم گرانبها را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

۵
(۱)

اسباب کشی پروسه ی سخت و پرفشاری است که چه شما کارگر استخدام کنید چه همه ی کار ها را خودتان انجام دهید، بعضی از وسایل ضرر میبینند. ضرب المثل انگلیسی هست که می گوید سه بار اسباب کشی به اندازه یک آتش سوزی به شما خسارت می زند. ولی راهکار هایی هست که این ضرر رسیدن به حداقل ممکن برسد.

اول به نکات زیر توجه کنید:

 • نکته اول این که سعی کنید وسایلی که کوچک هستند را خودتان با وسیله شخصی حمل کنید. وسایلی مانند مانیتور، تابلوهای هنری و…
 • حتما لوازم گرانبها مثل طلا و جواهرات را خودتان با وسیله شخصی حمل کنید.
 • قبل از هرکار سعی کنید حتما لیستی از اشیا گرانبها تهیه کنید که بدانید کدام را بسته بندی می کنید که در حین اسباب کشی چیزی گم نشود.
 • نکته دیگر آن که سعی کنید هنگام بسته بندی تمامی وسایل را تمیز کنید و سپس بسته بندی را انجام دهید چون اگر بخواهید این کار را هنگام چیدن وسایل در مکان جدید انجام دهید، امکان آسیب رسیدن به وسایل بالاست و ممکن است خراب شوند زیرا هنگام چیدن وسایل در مکان جدید شلوغی غیرقابل کنترلی به وجود می آید و ممکن است وسایل آسیب ببینند.
 • نکته دیگر آن که هر وسیله گرانبها را جدا دا باز کنید و بچینید.
 • می توانید به جای پارچه از لباس یا شال و روسری استفاده کنید. در این صورت هم وسایل گرانبها از آسیب حفظ می شوند هم لباس ها جمع می شوند.

اسباب کشی لوازم گرانبها

 • سعی کنید از شرکت های باربری در بسته بندی و حمل و نقل کمک بگیرید. وسایل گرانبهایی مثل مبل های عتیقه یا وسایل برقی آشپزخانه که سنگین هستند، به حمل و نقل خاصی احتیاج دارند و شما به دلیل نداشتنن تجربه و آموزش صحیح توانایی انجام درست این کار را نخواهید داشت. این وسایل ممکن است درست بسته بندی نشوند و طی راه آسیب ببینند یا حین حمل و نقل بیفتند. بهترین و محتاطانه ترین گزینه کمک گرفتن از شرکت های باربری با بیمه است که درصورت هرگونه آسیب یا خسارت کنار و همراه شما باشند.

باربری تهران سعادت با هفتاد سال تجربه، پرسنل و کارگران با اخلاق و کاربلد، نه تنها وسایل گرانبها بلکه تمامی وسایل خانه را بسته بندی و حمل میکنند و پروسه ی پرتنش و فشار اسباب کشی برایتان راحت می شود.

وسایل لازم برای بسته بندی را تهیه کنید. این وسایل عبارتند از:

 • چسب پهن
 • روزنامه
 • پارچه(یا لباس)
 • نایلون حبابی
 • طناب
 • کارتن اسباب کشی

شیشه و سرامیک

شیشه و سرامیک جز اولین وسایلی هستند که امکان شکستن آن ها وجود دارد. هنگام بسته بندی این ظروف و وسایل دکوری، به دسته ها، برآمدگی و فرورفتگی ظروف و… دقت کنید.اول قسمت هایی که امکان آسیب بیشتری دارند مانند دسته ها را با دستمال نرم بپوشانید بعد ادامه ی این دستمال را دور بقیه ظرف بپیچید. هرجا لازم بود یا چسب یا کش این پارچه یا دستمال را محکم کنید. بعد به دور آن نایلون حبابی پیچیده و محکم کنید.

توجه داشته باشید حباب های نایلون باید به سمت بیرون باشند.وقتی این وسایل را داخل کارتن اسباب کشی قرار می دهید توجه کنید که هیچ فضای خالی نباید در کارتن وجود اشته باشد. تمامی جاهای خالی را با دستمال پر کنید.

نقره و دیگر فلزات عتیقه

درست است که این وسایل نسبت به وسایل شیشه ای و چینی امکان شکستن پایین تری دارند ولی اگر درست بسته بندی نشوند، امکان خط و خش، لک یا فرورفتگی وجود دارد. پس دقت داشته باشید مانند تمامی دیگر وسایل گرانبها بسته بندی شوند. بهترین روش برای جابجایی این وسایل استفاده از کارتن های خودشان است اما اگر آن کارتن های بسته بندی را نگه نداشته اید از روش زیر استفاده کنید.آن ها را در پارچه ای نرم (ابریشم و..) بپیچید. برای محافظت بیشتر می توانید از نایلون های حبابی استفاده کنید.

وسایل هنری گرانبها

برای بسته بندی این وسایل، جعبه آینه تهیه کنید. این کارتن ها دقیقا مانند جعبه تلویزیون است. تابلو را در جعبه آینه قرار دهید و انتهای آن را با چسب ببندید. اگر جعبه برای تابلو کوچک است دو جعبه به هم بچسبانید. قبل و بعد از قرار دادن تابلو درجعبه، چندین ورق زیر و روی آن قرار دهید تا کاملا محافظت شود. برای محافظت بیشتر می توانید دور تابلو را نایلون حبابی بپیچید یا داخل جعبه پارچه یا مقوا قرار دهید تا حرکت نکند. سپس با چسب پهن کاملا آن را محکم کنید. حتما روی جعبه بنویسید «بلند کنید».

لوازم الکترونیکی

سعی کنید مانتور، لپتاپ و.. را تا جای ممکن خودتان با وسیله شخصی حمل کنید. حتی اگر آن ها را با وسیله شخصی حمل می کنید باید درست بسته بندی شوند. اول دور آن ها نایلون حبابی بپیچید سپس با دستمال آن را بپوشانید. و بعد داخل کارتن مخصوص اسباب کشی قرار دهید. سعی کنید با احتیاط حمل کنید چون نه تنها ضربه بلکه جابجایی و تکان خوردن این وسایل ممکن است باعث خراب شدنشان شود.

اسباب کشی لوازم گرانبها

وسایل آرایشی بهداشتی

وسایل آرایشی بهداشتی که امروزه گران قیمت محسوب می شوند هم به بسته بندی خاص احتیاج دارند. قبل از هرکاری با چسب در همه آن ها را ببندید تا امکان باز شدن وجود نداشته باشد. سپس دور هرکدام که شکستنی است هم نایلون حبابی و هم پارچه بپیچید. سایه های آرایشی را کاملا با نایلون حبابی محکم کنید و وسط وسایل دیگر که با نایلون حبابی کاور شده اند بگذارید تا امکان تکان خوردن و خورد شدن وجود نداشته باشد. بقیه وسایل هم ردیف ردیف بچینید و بین هر ردیف نایلون حبابی و پارچه قرار دهید.

وسایل آشپزخانه

وسایل آشپزخانه که جز گران قیمت ترین وسایل خانه محسوب می شوند هم به بسته بندی مناسب و هم به حمل و نقل با احتیاط احتیاج دارند. بهترین کار برای محافظت از این وسایل کمک گرفتن از شرکت های باربری است که کار بسته بندی هم انجام می دهند. باید از کاملا بسته بودن در وسایلی مثل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و… مطمئن باشید.

باربری تهران سعادت با بهترین و مجرب ترین کارگران هم بسته بندی مناسب و هم حمل و نقل با احتیاط انجام می دهند. این باربری با دارا بودن بیمه و همچنین انبار، در صورت خسارت کنار شما خواهد بود. بنابراین آسیب به حداقل می رسد.

به این مطلب امتیاز بدهید

میانگین ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت مورد نظر خود را وارد کنید

021-88926620