02188888648

سرویس ها و مقالات

باربری تهران سعادت

حمل بار از تهران و باربری از تهران و اهمیت آن در صنعت حمل و نقل

برای بررسی حمل بار از تهران و باربری از تهران لازم است ابتدا در مورد این صنعت اطلاعاتی داشته باشیم؛ صنعت حمل و نقل اهمیت بسیار زیادی در اقتصاد کشورهای مختلف دارد و یکی از مولفه های مهم توسعه یافتگی محسوب می شود و با پیشرفت صنعت حمل و نقل سایر صنایع  و بخشهای دیگر کشاورزی، صنعتی و تولید نیز دچار تحول مشوند. در حال حاضر پیشرفت و توسعه کشورها به شکل انکارناپذیری به توسعه بخش حمل و نقل وابسته است و صنعت حمل و نقل به عنوان چرخ زیرین و فاکتور زیربنایی توسعه کشورها به حساب می آید. برای پی بردن به اهمیت این صنعت می توان به تاثیر اعتصابات رانندگان در سال  97 در تمامی ابعاد اقتصادی و صنعتی کشور اشاره کرد، حال آنکه رانندگان تنها یکی از چرخ دنده های درگیر در این صنعت هستند و عوامل و عناصر بسیاری در حمل بار و کالا دخیل هتسند.

صنعت حمل و نقل

صنعت حمل و نقل به سه قسمت حمل و نقل زمینی ، حمل و نقل دریایی و حمل و نقل دریایی بخش بندی می شود.

حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی (باربری زمینی) به دلیل دسترسی آسان ، هزینه نسبتا پایین و ساز و کار قانونی ساده تر عمده حمل بار و مسافر را پوشش می دهد، تا آنجایی که با آمار تقریبی جابجابب حدود میلیون تن بار و  900 میلیون نفر مسافر و 10 میلیوت تن ترانزیت بار ، بیش از نود درصد حمل بار و مسافر از طریق حمل و نقل زمینی انجام شده است. باید به نکته توجه داشت که صنعت حمل و نقل جاده ای اکثرا در اختیار بخش خصوصی بوده و دولت دخالت زیادی در تصدی گری در این بخش ندارد و سیاست گذاری و برنامه ریزی و پیگیری امور را بر عهده دارد.

باربری از تهران - میزان کالای حمل شده دارای بارنامه سال 94حمل بار از تهران

تهران به عنوان پایتخت ایران و پرجمعیت ترین استان ایران بخش عمده ای از حمل بار کشور را به خود اختصاص داده که طبق امار سال 94 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیشترین تعداد کالای حمل شده دارای بارنامه را در بین 31 استان به خود اختصاص داده است. از همین رو حمل بار از تهران به سایر نقاط کشور از جمله مسایل حساس و مهم در اقتصاد پایتخت و به تبع در اقتصاد کشور می باشد . اکثر بارنامه های صادر شده از مبدا تهران از پایانه باربری اکبرآباد واقع در نسیم شهر صادر می شوند و عوامل مستقر در این پایانه نقش زیادی در صنعت حمل و نقل پایتخت دارند.

حمل بار از تهران - درصد توزیع وسایل باری بر حسب مالکیت

باربری از تهران

از آنجایی که اکثر وسایل نقلیه باری در اخیتار راننده ها هستند و اصطلاحا به آنها وسیله ملکی راننده می گویند ، رانندگان نقش عمده ای در صنعت حمل و نقل کشور دارند و موسسات باربری با در اختیار داشتن 4 درصد از وسایل در این حوزه فعالیت می کنند .اما از آنجایی که مسئولیت ثبت بارنامه و مسئولیت های حقوقی بار بر عهده باربری هاست ، موسسات و شرکت های باربری جز عناصر تعیین کننده این چرخه به حساب می آیند. حمل بار از تهران و باربری از تهران به علت تعداد زیاد بار , حمل اثاثیه شهرستان و باربری های تهران و تعداد زیاد نفرات فعال در این بخش اهمیت بسیار زیادی در اقتصاد پایتخت دارد. در هر دو بخش حمل خرده بار و حمل بار دربستی تعداد نفرات زیادی فعالیت می کنند که تاثیر زیادی بر امار اشتغال دارد.

به این مطلب امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

عبارت مورد نظر خود را وارد کنید