حمل بار ترافیکی

حمل بار ترافیکی

5
(2)

حمل بار ترافیکی 

حمل بار ترافیکی به محموله های ترافیکی که به دسته ای از بارهایی گفته می شود که از نظر ابعاد و وزن بیشتر از حد استاندارد تعریف شده بار،برای جابجایی می باشند.تردد وسایل نقلیه ای که ابعاد و اوزان آنها بدون بار ویا پس از بارگیری از حد مجاز عبور کند،شامل قوانین باربری و حمل بار ترافیکی می شود. برای حمل و جابجایی این چنین محموله هایی باید مجوز قانونی صادر گردد.

محموله حمل بار ترافیکی

چه ابعاد و ویژگی هایی شامل قانون محموله ترافیکی می شود؟

1-عرض  60/2

2-ارتفاع 50/4

3-طول  اگر از مرکزآخرین محور ناوگان 3(سه متر) بیرون زده باشد و در تریلی ها 5 (پنج متر) و میزان جلوآمدگی بار از مرکز اولین محور5(پنج متر) جزو محموله ترافیکی به حساب می آید.

4-تناژ 40 تن

جابجایی بارها با شرایط گفته شده در بالا،با رعایت تبصره هایی توسط رانندگان و باربری ها صورت می گیرد.

حمل بار ترافیکی

تبصره های مربوط به حمل بار ترافیکی  چیست؟

– باربری باید دارای مجوز فعالیت های دائم در حمل و نقل باشد.

– ساعت مجاز حمل و نقل و باربری را رعایت کند.ساعت مجاز برای حرکت این ناوگان ها نیم ساعت قبل از غروب آفتاب و نیم ساعت بعداز طلوع آفتاب می باشد.

نکته مهم:در بعضی از شهرها که نمی توان در روز حرکت کرد،چون محموله باید از پلی عبور کند یا اینکه از میادین شلوغی رد شود،ادامه مسیرباید به 12 شب  تا 5 صبح موکول شود.

– خودرو اسکورت: برای حمل محموله ترافیکی باید از خودروی اسکورت استفاده شود.این خودرو به همراه خود علائم و تجهیزاتی را دارد،مانند چراغ گردان،تابلوی احتیاط محموله،پرچم قرمز رنگ با علائم شب رنگ،چراغ چشمک زن،جعبه های کمک های اولیه و درمانی و همچنین کپسول آتش نشانی.

همیشه خودروی اسکورت باید در جلوی محموله ترافیکی با رعایت حدود 150 متر فاصله حرکت نماید.در بعضی مواقع محموله ترافیکی نیاز به دو خودروی اسکورت دارد،یکی از پشت و دیگری از جلو محموله را همراهی می کنند.

– بار حمل شده توسط باربری و اتوبار حتما دارای مجوز باشد.

– در موسسات باربری و اتوبار برای محموله با بار ترافیکی بیمه نامه معتبر صادر می شود.

– یکی از موارد مهمی که باید موسسه اتوبار و حمل ونقل بار ترافیکی حتما رعایت کند،این است که وقتی قراراست محموله ترافیکی از روی پلی عبور کند،باید نسبت تحمل آن پل را به تناژ کالای مورد حمل در نظر بگیرد و سپس از آن عبور کند.

در بعضی موارد که بار ترافیکی مانند بلدوزر،لودر و جرثقیل ها،گریدر و… می باشد و امکان عبور از پل وجود ندارد.یا باید از کنار گذر عبور کرد و اگر امکان تردد از کنار گذر نباشد،باید محموله را با دقت زیاد و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی پایین آورند و سپس آن را روشن کنند و از روی پل عبور دهند و پس از این که از پل عبور کرد،مجددا با دقت زیاد عمل بارگیری انجام شود و ادامه  مسیر طی شود.

حمل بار ترافیکی

بهترین شکل جابجایی بار ترافیکی کدام است؟

پیشنهاد می کنیم باربری و حمل بار ترافیکی خود را به شرکت های حمل ونقل  بسپارید.این شرکت ها با نرخ های مناسب و بیمه نامه های معتبر حمل بارها و باربری را در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهند داد.این شرکت ها انواع وسایل مانند تریلی کف کش،تریلی کفی و بوژی را در اختیار دارند و به صورت تخصصی  همراه با اسکورت مناسب بار ترافیکی شما را به مقصد می رسانند.

حمل بار ترافیکی با استفاده از چه نوع خودرو هایی انجام می شود؟

انواع کامیون و خودروهای باربری که جهت حمل بار سنگین و فوق سنگین استفاده می شوند،عبارتند از:

1-تریلی کمر شکن

2-بوژی کش

3-تریلی کفی

کمرشکن دارای طولی در حدود 8 الی 18 متر می باشد،عرض این نوع خودرو  از 6/2 تا 3 متر می باشد و قابلیت حمل بار و باربری از وزن 16 الی 36 تن را دارند.برای حمل دستگاه های راه سازی و ماشین آلات بزرگ و سنگین که شرایط ترافیکی دارند از تریلی کمر شکن استفاده می شود.

حمل بار ترافیکی

بوژی ها دارای طول متغیر هستند.بنا به نیاز می توان طول آن را افزایش یا کاهش داد.عرض آن 3 متر و قابلیت تحمل وزن تا 96  تن را دارا می باشد.این خودروی باربری بصورت یک کفی با ده ها جفت چرخ می باشد که توسط یک یا چند کشنده محموله سنگین را جابجا می کند.در برخی از موارد برای بار هایی که دارای وزن خیلی زیادی نیستند و ابعاد آنها تا حدودی غیر متعارف است،از تریلی کفی نیزمی توان استفاده کرد.تریلی کفی تا 24 تن بار را می تواند حمل نماید.تریلی کفی ارتفاع بلند تری نسبت به تریلی کمر شکن دارد.

انواع بارهایی که به عنوان بار ترافیکی شناخته می شوند.

1-قطعات نیرو گاهی

2-قطعات صنعتی بزرگ

3-دستگاه های راه سازی مانند(لودر،بیل مکانیکی،گریدر)

4-ساید بوم و فینیشر

5-غلتک و بلدوزر

6-دستگاه های حفاری

7-سازه های فلزی

8-ماکت و خانه های پیش ساخته کانکسی

9-پایه سوله و ستون های فلزی بلند

10-و….

بیمه نامه بار ترافیکی به چه شکل انجام می شود؟

محموله های ترافیکی همیشه دارای ارزش مالی بالایی هستند و همین مورد نیاز به بیمه نامه قوی  و حرفه ای را به وجود می آورد.این بیمه نامه ها به صورت آنی در موقع بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی از طرف موسسات باربری و اتوبار انجام خواهند شد.خساراتی مانند ضربه خوردن،آتش سوزی،تصادفات و… را تحت پوشش کامل قرار می دهند.

مجوز بار ترافیکی از طرف چه سازمانی صادر می شود؟

موسسات باربری و اتوبار هرنوع کالا و محموله سنگین و فوق سنگین مجاز را که توسط سازمان راهداری و وزارت راه مورد تایید قرار بگیرند و مجوزات حمل ونقل برای آنها صادر گردد،حمل خواهند کرد.

به این مطلب امتیاز بدهید

میانگین 5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

Call Now Button02188926620