خرده بار چیست و چه عواملی برای حمل خرده بار اهمیت دارند؟

خرده بار چیست و چه عواملی برای حمل خرده بار اهمیت دارند؟

4.3
(176)

خرده بار چیست ؟

برای درک صحیح مفهوم خرده بار تصور کنید شما می خواهید یک محموله باری شامل چند بسته را به شهر دیگری ارسال کنید، بار شما کمتر از آن است که بتواند یک کامیون یا خاور و یا حتی وانت را پر کند برای همین اصلاً به صرفه نیست که برای حمل بار به یک شهر دیگر یک ماشین گرفت و با هزینه‌ای زیاد بار را ارسال کرد.اما چه باید کرد ؟

شرکت های باربری خرده بار را از مشتریان خود تحویل میگیرند به محض اینکه حجم مجموع بارهای مشتریان به اندازه ظرفیت یک ماشین شد، ماشین بارگیری می شود و به مقصد مورد نظر ارسال می شود. بار در مقصد تخلیه می شود و در تا زمانی که گیرنده برای تحویل بار مراجعه کند محموله خرده بار در  انبار باربری و اتوبار نگهداری می شود.

برای ارسال خرده بار به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

اعتبار باربری، تعداد مشتریان و میزان تجربه عوامل مهمی هستند که در حمل خرده بار اهمیت بسیاری دارند. میزان اعتبار و حسن شهرت یک باربری نکته مهمی است که تعیین می کند شما میتوانید بار خود را به یک باربری بسپارید یا نه!

فرض کنید ارزش بار شما بیشتر از 50 میلیون تومان است و شما باید بار خود به باربری تحویل دهید و منتظر بمانید تا بار به مقصد و گیرنده برسد. در صورتیکه بار شما نزد یک باربری مطمئن باشد با خیال آسوده صبر می کنید و در غیر این صورت باید با استرس این زمان را سپری کنید.باربری های مطمئن بار شما را بیمه و گارانتی می کنند و در صورتیکه بار شما طی فرآیند بارگیری ، ارسال بار ، تخلیه و یا انبارداری آسیبی ببیند خسارت را به شما پرداخت خواهند کرد.

زمانی که باربری تعداد مشتریان خرده بار زیادی داشته باشد می تواند برنامه ارسال خود را به صورت منظم و با زمانبندی مشخص به مشتریان اعلام کند و این موضوع سرعت ارسال را به شکل قابل توجهی بالا می برد. همانطور که در ابتدای مطلب بیان شد برای ارسال بار لازم است بار ماشین تکمیل شود و وجود مشتریان باعث می شود زمان تکمیل بار ماشین کاهش یابد.

به این مطلب امتیاز بدهید

میانگین 4.3 / 5. تعداد آرا: 176

Comments (۲)

 1. poshtibani
  فروردین ۱۲, ۱۳۹۸

  سلام راجع به درصد باربری شهرستان بفرمایید و اینکه آیا مبلغ بیمه مندرج در بارنامه شماما درصد میشود ؟

  1. تهران سعادت
   فروردین ۱۷, ۱۳۹۸

   سلام , مبلغ بیمه با توجه به ارزش بار تعیین می شود و کلیه بارها تا سقف ۳۰ میلیون تومان توسط باربری بیمه می شوند و در صورتیکه ارزش بار بیشتر از ۳۰ میلیون تومان باشد به ازای هر ۱۰ میلیون تومان, ۳۵۰۰ تومان (حدوداً) به مبلغ بیمه اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 4 =

Call Now Button02188926620