سرویس ها و مقالات

باربری تهران سعادت

چگونه برای سالمندان اسباب کشی کنیم؟

چگونه برای سالمندان اسباب کشی کنیم؟

۵
(۲)

رعایت اصولی برای اسباب کشی سالمندان

اسباب کشی یکی از کارهای پر زحمت و نگران کننده است فشار زیادی به افراد وارد می کند. وقتی پای اسباب کشی سالمندان درمیان باشد، این فشار چند برابر می شود.

نکات مهم کلی هست که باعث می شود پروسه ی اسباب کشی برای شما راحت تر شود:

– سعی کنید تمام فضای کارتن ها را با وسایل سنگین پر نکنید. نیمی از آن وسایل سنگین و بقیه حجم کارتن، وسایل کوچک و سبک باشد تا حمل و نقل راحت تر شود.

– برای بسته بندی لوازم شکستنی از لباس ها استفاده کنید. به این صورت که لباس ها را دور آن ها بپیچید و سپس بسته بندی کنید.

– لباس های آویزی برا داخل ملافه یا نایلون های بزرگ گذاشته و همانطور حمل کنید.

– مهم ترین نکته اینکه قبل از بردن اسباب خانه قبلی به جدید، مکان جدید را کاملا تمیز کنید. این کار از آن جهت باید قبل از حمل و نقل انجام شود که هنگامی که وسایل را به خانه جدید می برید، عملا همه جا پر می شود و تمیزی غیرممکن است، همچنین این کار ممکن است باعث آسیب رسیدن به وسایل شود.

اسباب کشی سالمندان

– لوازم گرانبها مانند پول، طلا و… را شخصا حمل کنید.

– یک کارتن یا هرچیزی را برای وسایل ضروری مانند لوازم بهداشتی، تعدادی لباس و… قرار دهید.

– سعی کنید هیچ یک از وسایل را بدون کارتن یا محافظ جابجا نکنید. ممکن است در ابتدا فکر کنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد اما در اسباب کشی همه جا خیلی شلوغ می شود و توانایی کنترل اوضاع را نخواهید داشت.

– سعی کنید همه وسایل را قبل چیدن تمیز کنید تا نیازی به تمیزی مجدد همه چیز نباشد.

– روی هر کارتن بسته بندی نام وسایل داخل آن را بنویسید تا همه چیز سر جای خود قرار بگیرد.

– سعی نکنید تمام قسمت ها را باهم مدیریت کنید. زیرا این کار باعث شلوغی غیرقابل کنترلی خواهد شد.

اما اسباب کشی سالمندان با اسباب کشی های دیگر متفاوت است و باید نکات بیشتری را رعایت کنید.

وقت تلف نکنید

به محض اینکه قرار است خانه را عوض کنید جمع کردن اسباب ها را شروع کنید. این کار بیش از آنچه تصور می کنید طول می کشد. از آنجایی که سالمندان توان مدیریت و انجام این کار را ندارند، خودتان برنامه ریزی کنید و کار را شروع کنید. برای این کار سعی کنید اسباب خانه را به چهار گروه تقسیم کنید.

  • دور ریختنی ها

این وسایل جلوی دست و پا را میگیرند و جای اضافی اشغال می کنند. از طرفی اسباب کشی فرصت مناسبی برای دور ریختن این وسایل است.

  • لوازم اضافی

لوازم اضافی به درد بخور هم ببخشید یا دور بریزید و جای اضافی اشغال نکنید.

  • یادگاری ها

یکی از تفاوت خانه های افراد سالمندان یادگاری هایی از گذشته است که برای آن ها بسیار ارزشمند است. اگر در خانه ی جدید جای کافی وجود ندارد با اعضای خانواده تماس بگیرید تا هرکس یادگاری اش را بردارد.

  • وسایل ضروری

که شامل تمامی وسایل ضروری منزل است و باید جابجا شود.

بابربری مناسبی انتخاب کنید

مهم ترین قدم برای اسباب کشی انتخاب باربری ای است که از فشار اسباب کشی کم کند. در باربری های معتبر، افراد مطمئن و با سابقه، به شما کمک خواهند کرد اثاث کشی راحت تری داشته باشید. همچنین باربری مناسب پرسنل بااخلاقی دارد تا در طول اسباب کشی بحثی با سالمندان پیش نیاید. باربری تهران سعادت با هفتاد سال سابقه و افراد مجرب، تمام کار های بسته بندی و جابجایی بار را انجام می دهند. با دارا بودن بیمه، درصورت هرگونه خسارت کنار و همراه شما خواهند بود. ویژگی مثبت و بسیار مهم این باربری اینکه تیم باربری تهران سعادت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات شما هستند.

بیشتر بخوانید : اسباب کشی اصولی در هنگام بارداری

سعی کنید اتاق سالمندان را از پیش حاضر کنید.

به طور کلی اسباب کشی کار پرفشاری است و از آنجایی که سالمندان صبر و تحمل زیادی ندارند، بهتر است برای کم کردن فشار، اتاق آن ها را از روز قبل آماده کنید.

کارتن های بسته بندی را سازمان دهی کنید.

هنگام اثاث کشی خانه ها بسیار شلوغ می شوند و همه چیز سر راه قرار می گیرد. که این مسئله برای سالمندان دردسر ساز می شود. به خصوص اگر بیماری هایی مانند دیابت داشته باشند که زخمی شدن خطرناک باشد. بنابراین کارتن های بسته بندی را مرتب بچیبیند و راهی برای عبور بگذارید.

اسباب کشی سالمندان

سعی نکنید کار ها را با عجله انجام دهید.

اسباب کشی پروسه ی طولانی و پرفشاری است که با وجود سالمندان  زحمت بیشتری هم لازم است. اگر شما سعی کنید همه چیز را در مدت کوتاهی تمام کنید خسته می شوید و اوضاع سخت تر هم خواهد شد. بنابراین سعی کنید عجله نداشته باشید.

و نکته ی آخر اینکه اگر سالمندتان توانایی تحمل فشار ندارند، آنها را موقتا خانه ی یکی از اقوام ببرید و پس از اتمام اسباب کشی به خانه ی جدید ببرید.اینکه اسباب کشی را خودتان انجام دهید یا با شرکت باربری همکاری کنید تصمیمی است که به عهده شماست. ولی وقتی پای اثاث کشی سالمندان در میان باشد، بهتر است کمکی در این زمینه داشته باشید چون هم باید وسایل را  مدیریت کنید هم به سالمندتان برسید.

سپردن حمل اثاثیه به شرکت باربری

مزایا

در این صورت شما مسئولیت کمتری خواهید داشت و از آنجایی که اساب کشی فرآیندی پرتنش است، همکاری با شرکت باربری بسیار کمک کننده خواهد بود.خیلی از افراد به خاطر مشکلات جسمانی، دست تنها بودن یا بلد نبودن روش های درست توانایی جابجایی اشیا سنگین را ندارند. از طرفی جابجایی اشیا سنگین می تواند به کمر و زانوها آسیب وارد کند بنابراین بهتر است این کار را به افراد ماهر بسپارید.پرسنل شرکت های باربری به دلیل مهارت و تجربه بالا می توانند بسیار کمک کننده باشند و فرایند اسباب کشی را برایتان راحت تر کنند.در صورت کمک گرفتن از شرکت باربری مطمئن، آسیب های وارده به اثاثیه، به خصوص اسباب های مهم وشکستنی مثل آبزار آلات موسیقی، وسایل آشپزخانه، لوستر و… به حداقل می رسید.

شرکت باربری تهران سعادت با پرسنل مجرب و حرفه ای و دارا بودن انبار، به شما کمک خواهند کرد اسباب کشی راحت تری داشته باشید.تیم باربری تهران سعادت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات شما هستند.

به این مطلب امتیاز بدهید

میانگین ۵ / ۵. تعداد آرا: ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت مورد نظر خود را وارد کنید

021-88926620